5 روش برای سالم نگه داشتن حافظه

  • Admin
  • 19 ژانویه 2021
  • بدون دیدگاه

🧠5 روش برای سالم نگه داشتن حافظه

💡نحوه زندگی ، آنچه می خورید و می نوشید و نحوه برخورد با بدن بر حافظه و همچنین سلامت جسمی و روانی شما تأثیر می گذارد. در این پست پنج روش که  می توانید هر روز انجام دهید تا سلامت ذهن و بدن را حفظ کنید آورده شده است.

💠استرس خود را مدیریت کنید:استرس های  روزانه قطعاً می توانند توانایی تمرکز و یادآوری شما را تحت تأثیر قرار دهند. اما مشکل بزرگتر ، احساس اضطراب شدید به طور مداوم  است که می تواند منجر به اختلال حافظه شود. اگر برای کنترل استرس خود استراتژی خاصی ندارید ، محافظت از حافظه یکی از دلایلی است که باید به فکر پیدا کردن آن باشید. تنفس عمیق ، مدیتیشن ، یوگا و کمک از مشاور می توانند کمک کنند.

💠خوب بخوابید :افرادی که شب خوب نمی خوابند بیشتر از افرادی که خواب خوبی دارند فراموشکار هستند. یک خواب خوب برای عملکرد و استراحت مغز و حافظه ضروری است.متاسفانه بسیاری از داروهایی که برای درمان بی خوابی استفاده می شوند نیز می توانند حافظه و عملکرد کلی مغز را تا حدی مختل کنند. به همین دلیل بهتر است ابتدا عادت های خواب خود را اصلاح کنید و به عنوان گزینه آخر به دارودرمانی روی بیاورید.

💠به تغذیه خود توجه کنید:یک رژیم سالم و سرشار ازویتامین های گروه BوE، D، چربی های سالم امگا 3،پرو و پره بیوتیک ها،آنتی اکسیدان ها،زرد چوبه و میوه و سبزیجات و اجتناب از غذاهای فراوری شده،پر نمک، پر شکر و سرشار از چربی های ناسالم و الکل کمک زیادی به حفظ سلامت ذهن و حافظه و همچنین سلامت جسمی میکند.

💠اگر سیگار می کشید ، آن را ترک کنید:مطمئناً می دانید ترک سیگارچقدر به نفع شماست اما اگر به انگیزه بیشتری نیاز دارید ، بدانید که افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری آمار بیشتری از دست دادن حافظه مربوط به سن و سایر مشکلات حافظه را نشان می دهند.

💠از مغز خود در برابر آسیب محافظت کنید:ضربه به سر یکی از دلایل اصلی از دست دادن حافظه است و خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد. همیشه در هنگام فعالیتهای پرسرعت و ورزشهای تماسی ،  رانندگی و راندن دوچرخه و موتور استفاده از وسایل ایمنی و رعایت نکات ایمنی را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.